Videa

Mistři

15. listopadu 2015 v 12:47 | Blondie
Ahoj,
do mistrovství České republiky nezbývá již mnoho času (určitě bych se tam chtěla jet podívat a něco Vám natočit) a tanečníci mají příští týden již poslední možnost získat nominaci. Já bych Vás proto chtěla seznámit s těmi, kteří toto mistrovství vyhráli loni. A podělit se s Vámi o typy, koho opravdu stojí za to vidět ;)

Loni bylo mistrovství v Jablonci nad Nisou, ale ne všechna videa jsou od tama. Občas je to video z jinama, ale je to stejná sezóna, takže sestava se nemění, mění se jenom prostředí a hudba ;) Vím, že jedno (teď jsem si všimla, že jich tu bylo víc) z videí tu už bylo, ale loni vyhrál a strašně moc miluji líbí se mi jak tancuje, takže tu bude znova :D

Začneme tím, čím začíná i mistrovství - malými skupinami v tanečním stylu hip hop. Já to vezmu od těch nejmešních. V kategorii mini děti vyhrála taneční skupina Lola's dance Olomouc s choreografií Mini-hopi (stejná tanečn skupina vyhrála i juniory a dospělé, ale video jsem bohužel nikde nenašla). V choreografii je sedm malých holčiček. Letos je můžete vidět již v dětské kategorii ;) Co si myslím, že stojí za zhlédnutí je jedna z těch holčiček - Gábinka - v sólech mini dětí je naprosto úžasná.


Další od čeho jsem našla video je právě naopak nejstarší věková kategorie. Jedná se o Adults2 (31+). Misrtrem se stala skupina The Expendebles s choreografií Last Stand. Video přímo z Jablonce se mi nepodařilo najít, ale přidám Vám video z Rimini, kde se konalo mistrovsví světa, kde skončili 1. Letos je můžete vidět v kategorii Adults.


Tím bych zakončila malé skupiny hip hop a přešla k sólům. Na soutěžích mezi tím bývají dua, ale většinou jsou vítězové stejní jako na sólech, tak jsem se je rozhodla vynechat ;) První sólo je z kategorie dětí, kde vyhrála sestra Gábinky Kačenka. Tahle slečna má letos na kontě strašně moc vítězství a pro mě je to jasný favorit i na letošní mistryni.


Na sólech je nejstarší kategorie Adults. V ženské kategorii ji vyhrála Mirka z taneční skupiny Move2You. Bylo na ní vidět, že vítěžství opravdu nečekala, ale já si myslím, že rozhodně bylo zasloužené. Letos jí určitě držím palce, ale myslím, že na vítězství to nebude. Nemám její samotnou minutu, ale určitě je vidět v té společné - má na sobě červenou košili ;)


V kategorii mužské vyhrál Adam ze stejné skupiny. I když se mu letos nepodařilo vyhrát ani jednu soutěž, pro mě byl vítězem na každé ;) Zbožňuji, jak mu občas něco nedochází a nakonec se tomu ještě zasměje :3Další taneční kategorie, která byla na mistrovství ten první den, byla Elektric boogie. Koná se jenom ve dvou věkových kategoriích a to juniorech a dopělích. Video bude určitě z kategorie jinuorů. Video opět není z Jablonce, ale z mistrovství světa - tentokrát v Ostravě. Nikču jste mohli vidět také v ČSMT, kde mě strašně mrzí, že se nedostala do semifinále nebo finále....


Těmito kategorie skončil první den. Druhý den začal freestyle discem a pokračoval kategorií disco dance. Ve freestyle discu jsou stejně jako na boogie jenom dvě kategorie - junioři a dospělí. V juniorské kategorii zvítěžila Ája, která poté vyhrála i sóla v discu. Pro mě byla velkým favoritem i pro letošek, takže bylo celkem velkým zklamáním, že právě s tímto stylem (freestyle) přestala. Jinak freestyle letos mistrovství už měl, ale výsledky zatím nevím ;)


Poté soutěž pokračovala opět malými skupinami, tentokrát právě ve stylu disco dance. Jak kategorii dětí, tak juniorů a dospělích, vyhrála skupina Beethoven DC. V juniorech to byla choreografie B-Bees.


V kategorii dospělích to byla New Age (v choreografii můžete vdět například i Áju). Choreografie sklidila velky úspěch i v zahraničí. Neděste se, že mají stejné kostými, jako ti junioři - je to tím, že velkou formaci, s které kostými pochází, tančili spolu ;) Video není přímo z Jablonce, ale z Bohumína, kde se bude mistrovství konat letos (loni tam byla ligová soutěž).


Tím se dostáváme k sólům a pro mě strašně dokonalému vítězi junirské kategorie mužů Markovi. Video je z mistrovství Evropy a už jste ho tu jednou viděli. Ale pro ty, co ho neviděli, nebo by ho chtěli vidět znova a znova a znova dokola je tu opět.


Poslední mistr, kterého Vám představím, je Vítek. I ho můžete vidět v malé skupině New Age a vyhrál i kategorii duetů spolu s Ájou (jak jsem již psala - většinou dua vyhrávají ti stejní, co sóla). Video je z mistrovství Evropy nebo evropského poháru - nejsem si tím jistá :D


Tímto bych článek chtěla skončit ;) Je dnes trochu delší a udělala jsem k němu i anketu, takže určitě zahlasujte, který mistr se Vám zdá nejlepší. Jinak doufám, že se Vám tu líbí a užijte si volné úterý ;)
Blondie
 
 

Reklama