Tanec

Naposledy

23. listopadu 2015 v 16:55 | Blondie
Ahoj,
téma tohoto týdne je naposledy. Dovedete si představit, jaké to bude naposledy? Když si naposledy oblečete kostým a nalepíte číslo? Když si naposledy stoupnete před dav lidí a začnete tančit? Ať už sami nebo s někým. Ať už freestyle nebo choreo. Když naposledy pocítíte ten strach, že jste všehno zapomněli a že to dopadne strašně? Že Vám nikdo nebude fandit a všichni se Vám budou smát? Ten pocit, když na Vás porota upírá zrak? Ten skvělý pocit, že jste to zvládli? To napětí, když čekáte na výsledky a mnohem větší napětí, když se začíná vyhlašovat? A ten skvělý pocit na konci, ať už jste skončili jakkoli?
A i když to jednou čeká všechny tanečníky, já si to představit nedovedu a ani nechci. Miluji tanec a chci, aby to naposledy přišlo za ještě hodně a hodně dlouho. A až to přijde, aby to bylo nezapomenutelný, protože pro to stojí žít. Všem Vám přeji, aby Vám to, co děláte rádi, vydrželo co nejdéle, nepřestalo Vás to bavit a přinášelo Vám to radost ;)


P.S.: Taky u Vás už sněží? U nás něžilo včera celé odpoledne a dneska dopoledne zase :3
Blondie

Síla slov

9. listopadu 2015 v 21:00 | Blondie
Ahoj,
i když jsem původně chtěla psát něco úplně jiného, zaujalo mě téma týdne a radši napíšu toto ;) Týdením tématem je síla slov. Možná si říkáte: jakou to může mít souvislost s tancem?? A já Vám na to ráda odpovím. Souvislost to má hodně velkou, protože slova dokáží být opravdu silná. Mohou Vás namotivovat, ale také odradit; podpořit, ale také demotivovat;...

Na začátku toho všeho stojí také slova: Chci začít tancovat! A beze slov by to nešlo ani dál. Právě slova stojím za tím, že dojdete na první trénink a pak na další a další,... Motivujete se podat výkon. Jenže tady přichází chvíle, kdy se může ukázat síla slov i v negativním světle: Vždycky přijde někdo, kdo Vám bude závidět, nebo mu to bude dělat prostě jenom dobře. Řekne spoustu slov a můžete se snažit jak chcete, ale ono to stejně bude bolet...

Jenže dál to záleží zase jen na Vás a slovech. Vydržíte? Vzdáte to?

*Glitter og glamor = Lesk a kouzlo
*Drakter og sminkle = Kostýmy a make-up
*Tan og glitterspray = Umělé opálení a třpytky
*Der er sa mye mer = Je v tom mnohem více

Doufám, že článek se líbil, i když je napsaný trochu jiným stylem, než na jaký jste ode mně vzyknutí ;) Budu ráda za každy komentář a určitě děkuji všem, co komentujete.
Blondie
 
 

Reklama

Rubriky