Styly

Disco dance

7. listopadu 2015 v 15:18 | Blondie
Ahoj,
zase jsem dlouho neozvala, ale s časem to teď moc dobrý není, tak uvidíme, co dál. Téma tohoto týdne je "Zvláštní záliba". Já si řekla, že Vám sem napíšu něco o více o disco dance, protože ona to svým způsobem je taková zvláštní záliba. A co je na ní tak zvláštní??

1) Určitě jsou to kostýmy. V česku jsou kostými takové, že zakrývají vetší část těla, i když v poslední době se i tu začíná stávat tradicí: čím více je vidět, tím lépe. Takže již v dětských kategoriích můžeme vidět holá břicha, záda,... Kostými jsou hodně třpytivé a tanečníci mívají velmi výrazný make-up.


2) Kluci. Na discu se moc kluků nevidí, i když v posledních letech už je jich o něco přeci jen více. Hodně lidí zastává názor - a vím, že ho zastává i můj nejlepší kamarád, což mu mám dost za zlé - že každý kluk na discu je svým spůsobem "teplý". Neříkám, že to není pravda u některých - jednoho dokonce znám. Ale určitě to neplatí o všech. Sice ne moc kluků tančí disco, ale když už tančí, tak to fakt za to stojí. Je za tím opravdu hodně práce, ale výsledky jsou úžasné. Já jsem si v poslední době opravdu hodně oblíbila Marka Habána, jenž se discu věnuje hodně dlouho a sklidil za ty roky dost úspěchů:Vím, že je článek dost krátký, ale musím jít dodělat úkol a taky trochu trénovat. Doufám, že se Vám zase brzy ozvu ;)
Blondie

Dance styles

30. října 2015 v 13:43 | Blondie
Ahoj. Tak je to skoro týden od prvního článku a já se rozhodla napsat další. Jak název sám napovídá, bude se jednat o takový popis tanečních stylů - hlavně těch, které najdete na tomto blogu. Myslím, že není potřeba to nějak vysvětlovat a můžeme se pustit rovnou do toho ;)

HIP HOP
První styl, který bych Vám chtěla představit je určitě hip hop - hlavně proto, že je to styl, který tancuji nejdéle. Hip hop není jen taneční styl - je to celkově životní styl. Řadí se do něj čtyři (někdy 5) typů lidí:
* DJ *Rapper *Bboy *Beatboxer *ten, kdo kreslí graffity (nevím, jak to napsat jedním slovem :D :D)
V česku se hip hopu věnuje opravdu hodně skupin a soutěžit se dá v opravdu mnoho kategoriích - jednotlivec, duo, malá skupina, velká skupina,... Základním prvkem hip hopu je bounce, který se dá dělat v mnoho variantách (dopředu, dozadu, doprava, doleva,...).
Jako ukázku Vám sem vkládám video loňského mistra republiky:DISCO DANCE/DISCO FREESTYLE
V tomto tanečním stylu jde hlavně o flexibilitu a techniku. Tanečníci na sobě mají třpytivé kostýmy a hodně výrazný make-up. Hudba je hodně rychlá. V česku se dá tento styl tančit hlavně v Ostravě, Praze, Chomutově, Českých Budějovicích, Opavě, Přerově, Prostějově,.... Česká republika byla a i je v tomto stylu hodně vysoko. V roce 2011 se na mistrovství světa na prvních třech místech ve vellkých formacích dětí umístili pouze češi (skupiny: Beethoven DC, Akcent Ostrava a D2Dance) a to nebyla ani zdakeka jediná kategorie, ve které češi vyhráli.
Jako ukázku můžete vidět Kláru Borovkovou a Tomáše Kačenku - letošní mistry světa:


BREAK DANCE
Většina z Vás si řekne, že základem tohoto stylu je akroba. V pravdě tomu tak ale není. Akroba do breaku v podstatě ani moc nepatří. Jeho základní součastí jsou top rocky, footworky, freezy a powry. V česku sice není moc skupin, ale nějaká se tu najde (Brno, Žďár nad Sázavou, Praha,...).
Jako ukázku zde najdete video z tanečního soustředění:


Pro dnešek by to možná stačilo ;) Někdy příště Vám sem určitě dopíši i jiné taneční styly jako balet, modernu apo. Doufám, že se článek i videa líbí a určitě odebírejte, likujte atd.
Blondie
 
 

Reklama