Říjen 2015

Dance styles

30. října 2015 v 13:43 | Blondie |  Styly
Ahoj. Tak je to skoro týden od prvního článku a já se rozhodla napsat další. Jak název sám napovídá, bude se jednat o takový popis tanečních stylů - hlavně těch, které najdete na tomto blogu. Myslím, že není potřeba to nějak vysvětlovat a můžeme se pustit rovnou do toho ;)

HIP HOP
První styl, který bych Vám chtěla představit je určitě hip hop - hlavně proto, že je to styl, který tancuji nejdéle. Hip hop není jen taneční styl - je to celkově životní styl. Řadí se do něj čtyři (někdy 5) typů lidí:
* DJ *Rapper *Bboy *Beatboxer *ten, kdo kreslí graffity (nevím, jak to napsat jedním slovem :D :D)
V česku se hip hopu věnuje opravdu hodně skupin a soutěžit se dá v opravdu mnoho kategoriích - jednotlivec, duo, malá skupina, velká skupina,... Základním prvkem hip hopu je bounce, který se dá dělat v mnoho variantách (dopředu, dozadu, doprava, doleva,...).
Jako ukázku Vám sem vkládám video loňského mistra republiky:DISCO DANCE/DISCO FREESTYLE
V tomto tanečním stylu jde hlavně o flexibilitu a techniku. Tanečníci na sobě mají třpytivé kostýmy a hodně výrazný make-up. Hudba je hodně rychlá. V česku se dá tento styl tančit hlavně v Ostravě, Praze, Chomutově, Českých Budějovicích, Opavě, Přerově, Prostějově,.... Česká republika byla a i je v tomto stylu hodně vysoko. V roce 2011 se na mistrovství světa na prvních třech místech ve vellkých formacích dětí umístili pouze češi (skupiny: Beethoven DC, Akcent Ostrava a D2Dance) a to nebyla ani zdakeka jediná kategorie, ve které češi vyhráli.
Jako ukázku můžete vidět Kláru Borovkovou a Tomáše Kačenku - letošní mistry světa:


BREAK DANCE
Většina z Vás si řekne, že základem tohoto stylu je akroba. V pravdě tomu tak ale není. Akroba do breaku v podstatě ani moc nepatří. Jeho základní součastí jsou top rocky, footworky, freezy a powry. V česku sice není moc skupin, ale nějaká se tu najde (Brno, Žďár nad Sázavou, Praha,...).
Jako ukázku zde najdete video z tanečního soustředění:


Pro dnešek by to možná stačilo ;) Někdy příště Vám sem určitě dopíši i jiné taneční styly jako balet, modernu apo. Doufám, že se článek i videa líbí a určitě odebírejte, likujte atd.
Blondie

5 důvodů, proč jsem založila tento blog

24. října 2015 v 20:18 | Blondie
Ahoj,
chtěla bych Vás přivítat na novém blgu, který bude věnovaný hlavně tanci. A jelikož je tento týden jako téma: "10 důvodů, proč" rozhodla jsem se tento článek zformovat do této podoby ;) Ještě na začátek bych se chtěla omluvit za všechny chyby, protože nejsem zvyklá psát na počítači a ten můj má k tomu dost divnou klávesnci.

1. důvod
Jeden z prvních důvodů, proč jsem si založila tenhle blog je, že mi blogování už začínalo chybět. Tohle není můj první blog a je mi jasné, že ani poslední, ale chtěla bych tu vydržet co nejdéle.

2. důvod
Druhý důvod je, že jsem chtěla trochu podpořit českou scénu a sdílet Vám sem videa, na kterých uvidíte, jak to vypadá na českých soutěžích, jak to tam chodí a tak podobně.

3. důvod
Také chci podpořit všechny, co nahrávají svá videa na youtube a získat tím pro ně větší suport ať už na soutěžích, tak v reálném životě.

4. důvod
Sama nahrávám videa na youtube a chci si zvýšit jak sledovanost, tak počet odběratelů #noego

5. důvod
Dochází mi důvody, tak Vám sem radši nahraji první video. Je to společná minuta žen z lednového mistrovství v hip hop sólech. Na videu je finále a v popise najdete i výsledky:


Tímto bych chtěla zkončit první článek. Doufám, že se Vám líbil a budete se sem rádi vracet. Videa nemají zrovna nejvyšší kvalitu, ale dívat se na to doufám dá ;)
Vaše Blondie ♥